Siber Saldırılar Sanal Saldırıları

Siber Saldırılar Sanal Saldırıları

Siber Saldırılar Sanal Saldırıları

Siber Saldırılar Sanal Saldırıları,Muhabbetin.NET sohbet chat sitelerimizde bugün günün konusu internette yapılan saldırılar tekneloji geliştikçe malesefki bu gibi olaylarda gün geçtikçe artmakta uzman kişiler tarafından yapılan bu saldırılar bu günün tarihiyle 28 ekim 2019 da dünya genelinde bir çok ülkeye yapıldıgını medyadan ögrenmiş bulunuyoruz amaçları belli kimler yapıyor buda bir çok kişi tarafından çapraz saldırı olarak gerçekleşmiş Türk televizyonları bu konuda uyarı verdı mobilleriniz yada diger cihazlarınız zarar görmüş olabilir şifrelerinizi degişmeniz konusundada uyarılar verildi demekki işin boyutu bu derece vahim.

Siber Saldırıları,Sanal Saldırıları Nedir

Günümüzde yaygınlaşan internet kullanımıyla birlikte siber saldırı, bir diğer deyişle sanal saldırı olayları da artmaya başlamıştır. Cep telefonu, sosyal medya ve iletişim ortamları, web siteleri, online oyunlar, elektronik posta aracılığıyla bir kişi veya bir grup tarafından başka bir bireyi karalayıcı, küçük düşürücü yayın ve duyurular yapılarak kişilik haklarına saldırılması siber sanal saldırı olarak tanımlanmaktadır.

Hemen her şeyin yazılım temelli ve dijital ortamda saklandığı günümüzde bu sanal kasalara erişmek de saldırganların yeni hedefi olmuş durumda.
Kimi zaman sadece sistemi çökertmeye yönelik yapılan saldırılar, kimi zaman kullanıcı bilgilerine erişim ve kullanıcı bilgilerine yönelik şantaj ya da banka hesapları gibi bilgileri ele geçirerek mali amaçlı olabiliyor.

Günümüzün en büyük güvenlik tehditlerinden biri olan siber terör ya da siber saldırıların verdiği hasar kimi zaman silahlı terör eylemlerinden daha fazla olabiliyor ve hackerların gerçekleştirdiği bu saldırıların önüne geçmek ya da önceden kestirmek de kimi zaman mümkün olmuyor.

İnternet ve gelişen tekneloji tüm dünyanın faydalandıgı güzel birhizmet malesefki bu hizmetler çoğunlukla kötü amaclar için kullanılmakta büyük siber saldırıları yapan kişiler belirli bir amaçla uzman kişiler tarafından yapılmakta sanal ortamlarda hizmetle veren sohbet chat sitelerinede ufak capta saldırıllar yapıldıgını görüyorduk proxy saldırıları diye nitelendirilen bu saldırılarda bir nevi sanal saldırısı bunlar bile yapılan sitelere zarar verdigine göre uzmanların yaptığı saldırıların ne denli tehlike içerdigini düşünmek bile istemiyorum böyle olmamalı teknoloji kötü yönde kullanılmamalı insallah vatanımızında içinde bulundugu bu saldırıda baarılı olamamışlardır.

Siber Saldırılar Sanal Saldırıları

 

Yazar: Muhabbetin

Görüntüleme: 448 defa

Kategori: Chat Odaları, Mobil Sohbet, Muhabbet Odaları, Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 13 Aralık 2021

Cevap bırakın