Kastamonu Sohbet Odaları

Kastamonu Sohbet Odaları

Kastamonu Sohbet Odaları Kastamonu Sohbet Siteleri

Kastamonu Sohbet Odaları Kastamonu Sohbet Siteleri,Kastamonu Chat Siteleri,Muhabbetin.NET Lider Sohbet Sitesi bugün yine bir ilimize hizmetlerimizi bildirecek olan makalemize basladık bugünki ilimiz karadeniz bölgesinin güzel illerinden biri olan kastamonu ilimiz ve bu ilin degerli halkı için hizmetlerimizi el alacagız .

Kastamonu, Türkiye’nin kuzey kesiminde, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ildir. İlin komşularını Sinop, Çorum, Çankırı, Karabük ve Bartın illeri oluşturmakta olup, ilin ayrıca kuzeyde Karadeniz’e kıyısı bulunmaktadır bu ilimizi görmedim lakin konumuna bakılırsa konum itibariyle dogasıyla iklimiyle güzel bir il oldugunu düşünüyorum.

Muhabbetin.net Kastamonu İli Hizmetleri

Türkiyenin her iline oldugu gibi bu ilimizede kaliteli hizmetlerimizle kusursuz olarak insanlara ev sahipligi yapmaktayız güvenle sitelerimizde güzel ve huzurlu zamanlar geçirilmekte aynı zamanda dünyanın her yerinden farklı insanlarla tanışarak arkadaşlıklar kurulmakta.

Seviyeli sohbet,lerin yapıldıgı sohbet odaları,mızda canlı radyo yayınları bulunmakta radomuzun online djler tarafından yönetilmesinden dolayı özel isteklerinizede yer verilmekte.

Eglenceli vakitlerini için zamanınızı su gibi akıtıp gececek oyun odalarımız yarışma odalarımız bulunmakta her imkanınızın sitelerimizde bulunması ve girişlerimizde ücret üyelik şifre işlemlerinin bulunması sorunsuz bir sekilde bizlere ulasmanızı saglamakta.

Kastamonu Sohbet Odaları

Kastamonu İli Hakkında Bilgiler

Kastamonu İli, bitki örtüsü bakımından oldukça zengin bir alanda yer almaktadır, ilin Devrekani dolayları orman örtüsünden yoksundur. Ancak bu kesimlerde de seyrek ağaç, çalı ve orman kalıntılarına rastlanmaktadır. Eğimin daha yumuşak olduğu bu kesimler kestane rengi toprakların yayılım alanıdır. Kıyıdan iç kesimlere gidildikçe yükselti artar, bu kesimde kayın ve köknar ağaçları yaygınlaşır.

Podzolik toprakların yayım alanı olan bu bölgede, alt örtü durumundaki eğreltiotu önemli bir yer tutmakladır. Buradaki kayın,köknar ve çam ormanları, düzgün gelişimli, işletmeye elverişli ve iyi nitelikli ormanlardır. İnebolu ve Cide’nin güneyindeki sırtlarda egemen olan çam, köknar ve kayın türleri arasında yer yer ıhlamur, kestane, karaağaç, gürgen, mersin, kavak, dişbudak ve ahlat türleri de karışmıştır. Sık ormanlık, sırt şeridi ile Azdavay-Devrekânî arasındaki yükseltilerde çam çeşitleri yaygınlaşmaktadır.

Kastamonu İli’nde iki ayrı iklim tipi görülmektedir İlin kuzeyinde Karadeniz iklimi egemenken, güneyde İç Anadolu ikliminin etkilerine rastlanmaktadır. İlin iklimini biçimlendiren etkenlerin en önemlilerinden biri yeryüzü şekilleridir. Kastamonu İli’nin kuzeyinde kıyıya paralel olarak uzanan Küre Dağları, ilin kıyı kesimleri ile iç kesimler arasında bir engel oluşturmaktadır. Bu nedenle, iç kesimlere doğru Karadeniz ikliminin etkisi giderek azalmakta, yerini İç Anadolu ikliminin sert ve karasal özellikleri almaktadır.

Kastamonu Sohbet Odaları Kastamonu Sohbet Siteleri

Yazar: Muhabbetin

Görüntüleme: 417 defa

Kategori: Chat, Mobil Sohbet, Muhabbet Odaları, Seviyeli sohbet, Sohbet, Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 12 Aralık 2021

Cevap bırakın