Kars Sohbet Odaları

Kars Sohbet Odaları

Kars Sohbet Odaları

Kars Sohbet Siteleri,Kars Sohbet Chat,Kars Sohbet Odası,Kars Sohbet Sitesi,Kars Mobil Sohbet,Kars Sohbet Odaları,Kars Chat Siteleri,Kars Chat Sitesi,Muhabbetin.NET kars İli Hizmetleri,Muhabbetin.NET Kars Arkadaslık Sitesi,Muhabbetin.NET Sohbetevi,Muhabbetin.NET Sohbethane,si

Muhabbetin.net Sohbet odaları, Muhabbet odaları,Chat siteleri ,aramalarında yer alan ve sanal alemdeki insanlar tarafından en sevilen sitelerden biri olan sitemize günün her saatinde giriş yaparak sizlere eşlik edicek arkadaşlıklar ve dostluklar edinebilirsiniz. sanal sohbetlerini özelediginizde  canınız sıkıldıgı her zaman sizlerin yanında olan gece gündüz hizmette olan bir site var Dünyanın her yerinden farklı  insanlarla aynı ortamı paylaşarak burada onlarla birlikte her konu üzerinden konusabilir kendinize farklı bölgelerden farklı ülkelerden çok sayıda arkads bulabilirsiniz.

Sohbet sevenlerin en çok zaman geçirdiği bu site üzerinden ziyaretçilerimizin kendi illerinden yakın illerden ve çevre illerden gelen çok sayıda  bay ve bayan kullanıcılarla sohbet edip tanışma imkanlarınız bulunmakta sitelerimiz seviyeli iletişimleiyle güvenilir huzurlu bir sitedir chat odalarımızda muhabbet arkadaslık ve diger hizmetlerimiz canlı radyo yayınlaro oyun odaları yarışma odaları özel odalarınız bulunmaktadır kaliteli hizmet verensitelerimize basta karslılar olmak üzere diger üllerimizden ve avrupa ülkelerinden insanları bizlerin sunmuş oldugu avantajlardan sınırsız ücrtsiz faydalanmaları için davet ediyoruz.

Kars İli Hakkında bİlgiler

Kars, Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeydoğusunda yer alan il. Nüfusu 287.654 kişidir. İl sınırları içerisinde 1 üniversite bulunmaktadır: Kafkas Üniversitesi, Doğusunda Ermenistan ile sınırı bulunmaktadır, İdari merkezi aynı adlı Kars şehridir.

İklim Kars Doğu Anadolu Bölgesinin en soğuk bölgesinde yer alır. İlde ‘Doğu Anadolu yüksek yayla iklimi’ görülür. Kars’ta kışları uzun ve sert, yazları ılımlı hatta serince geçen bir iklim vardır. Burası Türkiye’de soğukların en bariz olduğu ve uzun sürdüğü yerlerdendir. Bu durumun temel nedenleri; yüksek dağ sıralarıyla denizlerin ılımanlaştırıcı etkisinden ayrılması, yüksekliğin fazla olması, Kış mevsiminde Büyük Asya Kara Kütlesi üzerinde yerleşen soğuk ve ağır hava kütlesi (Sibirya yüksek basınç merkezi) nin buraya kadar sokulmasıdır. Bütün bu faktörler Kars ikliminin temel karakterini belirler . Kars yöresi iklimi üzerinde etkili olan başlıca iklim elemanları; sıcaklık, basınç ve rüzgar, nem ve yağıştır.

Kars Mutfagı

Kaşarı ve balının yanı sıra, Kars zengin ve renkli bir mutfağa sahiptir. Yöreye özgü belli başlı yemekler; umaç helvası, elma dolması, hörre un çorbası, evelik adlı bitkiden yapılan evelik aşı, ekmek üzerine kızgın yağ ve yoğurt dökülerek yapılan ekmek aşı, pişi, kuymak, hengel mantı yarma buğdaydan yapılan haşıl, bozbaş, kemikli ve parça etten yapılan ve bir çeşit çorba olan piti, sultani üzümle yapılan pilav ve Kars böreğidir.

Kars Sohbet Odaları

Yazar: Muhabbetin

Görüntüleme: 433 defa

Kategori: Chat, Muhabbet Odaları, Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 12 Aralık 2021

Cevap bırakın