Kahramanmaraş Sohbet Odaları

Kahramanmaraş Sohbet Odaları

Kahramanmaraş Sohbet Odaları

Maraş Sohbet,Maraş Chat,Kahramanmaraş Sohbet Odaları,Kahramanmaraş Chat Odaları,Kahramanmaraş Sohbet Odası,Kahramanmaraş Chat Odası,Muhabbetin.NETKahramanmaraş sohbet chat sitesi,Muhabbetin.NET Kahramanmaraş Mobil Chat Sitesi,

Sohbet chat siteleri olarak maras halkına özel hizmetlerimiz ile hayatı sohbet ile güzelleştirme imkanları sunmaktayız arkadaslık sitelerimiz türkiyenin her ilinden ilçesinden ve avrupa ülkelerinin bir çogundan ziyaretçileri olan bir mekandır bu nedenle dünyanın farklı yerlerinde yasayan insanlarla iletişime gecerek arkadas olmak imkanlarına sahipsiniz.

Kahramanmaraş Sohbet Odaları

Kahramanmaraş ili

Kahramanmaraş İlinde genel olarak denize uzaklık ve yükselti nedeniyle, değişikliğe uğramış karasallaşmış bir Akdeniz iklim tipi egemendir. İlde yazlar sıcak ve kışlar soğuk geçer, bununla birlikte il topraklarının Akdeniz, Güneydoğu Doğu Anadolu coğrafi bölgelerinin geçiş alanında yer alması ildeki iklim koşullarının farklılaşmasına neden olmuştur. İlin güneyinde yağışlar yağmur olarak düşer karla örtülü gün sayısı çok düşüktür. İlin kuzeyindeki dağlık bölgede Akdeniz ve karasal iklimin geçiş özellikleri yansır yazlar ılıman kışlar soğuktur.

Marasın her hali güzeldir dogası yemekleri tarihi görmek gerek bu ilimizin özelliklerini tam anlamıyla kesfetmek için Akdeniz Bölgesinin Doğusunda yer alan şehrimize Türkiye’nin her yerinden ulaşım sağlanmaktadır. Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu ve İç Anadolu’nun kavşağı durumundadır.

Kahramanmaraş’ın İlçeleri: Afşin, Andıran, Çağlayancerit, Ekinözü, Elbistan, Göksun, Nurhak, Pazarcık ve Türkoğlu’ dur.
Coğrafyası: Kahramanmaraş, Akdeniz Bölgesi ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nin birleştiği yerde bulunmaktadır. Güneybatısını Nur Dağları’nın uzantılarının kapladığı ilde diğer önemli yükseltiler Berit, Engizek, Binboğa, Delihöbek, ve Ahır Dağları’dır. Kahramanmaraş, Elbistan ve Göksun Ovaları ilin önemli ovaları olup, Ceyhan nehri ile Aksu çayı önemli akarsularıdır.

Maraş Dondurmasıyla ünlü olan bir ilimizdir ayrıca maraşın tarihi geçmişi sayılamayacak kadar büyüktür Tekir Vadisi, Döngel Köyü’ndeki mağaralarda yapılan araştırmalarda ele geçen buluntular yörede insan yerleşiminin Üst Paleolitik Çağda başladığını; Neolitik, Kalkolitik ve Eski Tunç Çağları’nda da sürdüğünü göstermektedir. Şehri Hititler kurmuşlardır. Daha sonra Asurlular, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Araplar, Selçuklular, Memluklular, Dulkadiroğulları ve Osmanlılar şehre hakim olmuşlardır.

Maraş Mutfak Kültürü

Kahramanmaraş’ta kültürel değerlerin bir öğesi de yemek ve tatlılardır. Kış için tarhana, bulgur, dövme, nişasta hazırlanır ve biber, patlıcan, kabak, bamya ve fasulye gibi yiyecekler kurutularak saklanır.
Tarhana, ekşili çorba, dövmeli mercimekli çorba, yoğurtlu dövmeli çorba, Maraş paçası gibi çorbalar; simit köftesi, kısır köftesi, içli köfte, sömelek köfte, suluyağlı köfte, ekşili köfte, yoğurtlu köfte, yavan köfte, ekşili aya köftesi gibi köfte çeşitleri; keşk aşı (dövme aşı), Maraş pilavı, tavuklu pilav, peynirli ve çökelekli börek, bayram çöreği gibi pilav ve börekler yöreye özgü yemeklerdir.

Kahramanmaraş Sohbet Odaları

Yazar: Muhabbetin

Görüntüleme: 365 defa

Kategori: Chat, Chat Odaları, Muhabbet, Muhabbet Odaları, Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 12 Aralık 2021

Cevap bırakın