Isparta Sohbet Odaları Isparta Chat Odaları| Muhabbetin.net-sohbet chat odaları mobil sohbet

Isparta Sohbet Odaları Isparta Chat Odaları

Isparta Sohbet Odaları Isparta Chat Odaları

admin     12-11-19     Chat, Genel, Mobil Chat, Seviyeli sohbet, Sohbet     Isparta Sohbet Odaları Isparta Chat Odaları     308 Defa Okundu

Isparta Sohbet Odaları Isparta Chat Odaları

Isparta Sohbet Siteleri,Isparta Chat Siteleri,Isparta Mobil Sohbet Odaları, Isparta Mobil Chat Odaları,Isparta Sohbet Odaları Isparta Chat Odaları,Muhabbetin.NET Isparta Sohbet Chat Sitesi güller diyarının gül gibi insanlarına hizmetleri Türk insanı olarak ıspara denilince aklımıza gelen özelligi gül diyarı olmasıdır mis gibi kokulu güllerinin parfüm ve bir çok kosmetik alanlara kullanıldıgı gibi gül recelleride mis gibi kokulu tadıyla kahvaltı sofralarımızı süsleyerek agızlarımız tatlandırmakta.

Isparta, Türkiye’nin güneybatısında yer alan il. Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyindeki Göller Yöresi’nde bulunan Isparta; batıda Burdur, kuzeyde Afyonkarahisar, doğuda Konya, güneyde ise Antalya ile çevrilidir yasadıgım yer konyaya çok yakın olmasına ragmenbu güzel ilimizi görmek nasip olmadı  ama ilin insanlarından çok tanıdıklarım var hatta yakın aile cevresiden iyi insanlardırher yerde yokmudur insanın iyisi kötüsü vardır önemli olan rabbim iyilerle tanışmayı nasip etsin diyelim ve bu güzel ilimizi hep birlikte tanıyalım.

Isparta İli Hakkında Bilgiler

Isparta ili, Akdeniz iklimi ile Orta Anadolu da hüküm süren karasal iklim arasındaki geçiş bölgesinde yer almaktadır. Bu sebeple il sınırları içinde her iki iklim özellikleri de görülür. İlimizde yarı kurak, az nemli, kışları serin, yazları sıcak bir iklim yaşanır. İlimizin Akdeniz’e yakın olan güney bölgelerinde Akdeniz ikliminin özelliği gözlenir. Yazları sıcak ve kurak, il merkezinde kışlar ilimizin kuzey bölümlerine göre ılık ve yağışlı geçer. Kuzeydoğuya gidildikçe karasal iklim özellikleri kendini gösterir. Kışlar daha soğuk geçer.

Isparta ili, iklim, yükseklik ve toprak yapısı bakımından çok değişik bir durum arz eder. Bu nedenle il topraklarını örten bitki örtüsü de çok farklılık göstermektedir. Yılın her mevsiminde doğa farklı bitki örtüsü ile değişik bir peyzaj sergilemektedir. Isparta ili içindeki ormanlıklar, meralar, tarım alanları, yörenin bitki örtüsünün belirlenmesinde başlıca doğa mekanlarıdır. Yöredeki ormanlarda en çok görülen ağaç türleri, karaçam, kızılçam, katran, ardıç, sedir ve meşe ağaçlarıdır. Ayrıca belli yüksekliklerde de yabani zeytinlikler bulunmaktadır.

Isparta ilindeki tarım alanlarında üretilen başlıca tarım ürünleri; başta hububat buğday, arpa, çavdar, mısır, darı, mahlut olmak üzere, meyveler elma, kiraz, armut, muşmula, iğde, kızılcık, vişne, şeftali, erik, ayva, kayısı, üzüm, dut, badem ve ceviz sebzeler enginar, sakız kabağı, bamya, fasulye, patates, sarımsak, soğan, havuç baklagiller nohut, mercimek, börülce, fasulyeendüstri bitkileri gül, haşhaş, şeker pancarı, ayçiçeği yem bitkileri yonca, korunga, fiğ ve burçaktır.

Isparta’nın merkez ilçe ile birlikte 13 adet ilçesi bulunmaktadır.

Aksu Atabey Eğirdir Gelendost Gönen Keçiborlu Senirkent Sütçüler Şarkikaraağaç Uluborlu Yalvaç Yenişarbademli

Isparta Sohbet Odaları Isparta Chat Odaları

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Muhabbetin.Net

Sohbet Chat Sitemiz insanların muhabbet ve sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda Sohbet ederek ve sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuş Mobil Sohbet platformudur. Arkadaşlık Sitesi olarak kabul edilen Muhabbet sitesi sizlere daha iyi bir Sohbet Chat Muhabbet sitesi sunmak için hayata gecmiş olan Canlı Sohbet ortamıdır.

© Copyright 2020 - Sizin Sohbet Muhabbet siteniz Sizin Sohbet Chat odanız Tüm hakları saklıdır.

Tasarım: Sohbet Muhabbet
Sohbet | Chat | Muhabbet | Sohbet odaları | Sohbet chat | Mobil sohbet | Seviyeli Sohbet|