Hollanda Sohbet Hollanda Chat

Hollanda Sohbet Hollanda Chat

Hollanda Sohbet Hollanda Chat

Sohbet,Chat,Avrupa Sohbet siteleri,Avrupa Chat siteleri,javasız sohbet,ücretsiz chat,Hollanda Sohbet Hollanda Chat odaları,ücretsiz sohbet, yazılı sohbet,yazılı chat,hizmetleri ile  neseli insanların neselisohbet sitesi yurtdışı sohbet,yurtdışı chat,Türkiye Sohbet siteleri,Türkiye chat siteleri.

Avrupa ülkerinden Hollanda bu ülkede yaşayan çok sayıda Türk vatandaşımız bulunmaktadır Avrupa ülkelerinin yıllar önce başlayan işçi alımları yapan ülkeler ardında olan Hollanda uzun yıllardır nesilden nesile Türk insanını ve bir çok yabancı lke vatandaşlarına ev sahipligi yapmakta.

Hollanda Dünyanın en yoğun nüfusuna sahip ülkelerinden biridir. Nereye giderseniz gidin asla medeniyetten uzaklaşmazsınız. Ülkenin çoğu düzayak veya deniz seviyesinde ya da deniz seviyesinin altında bulunur neresi oldugunu hatırlamıyorum ama Hollandanın bir şehrine akrabba ziyaretine gitmiştim insanların evlerinin çoğu suyun üzerinde üzerindeydi görünce çok tuhafıma gitmişti ama güzel ve ilginç bir görüntüsü vardı.

Suyun üzerinde inşa edilmiş evde bir hafta misafirligim sürdü o bir hafta süren misafirligim evin içerisinde otururken sanki ev batacak bende suyun içerisinde kalacak korkusu ile geçti biliyorum yersiz bir korku ama insan alışkın olmadı bir ortamdan tabiki korkar helede suda bogulma korkusu olan insan için hayli zor bir yaşam şekli ya degilse ev sahipleri yıllardır o evde yaşamış her hangi bir olayla karşılaşmamış.

Hollandanın yaşam standartları  sosyal hakları Almanyaya yakın daha dogrusu Almanyadan daha iyi diyebilirim kendim orada yaşamadım pek bilmem ama orada yaşayanlardan duydum şu anki durumundanda haberdar degilim bana sorulursa yada bir imkan çıksa Yaşamamı sürdürecegim ülkelerin en başında Hollanda gelir.

Seviyorum oranın dogasını ama her şeye ragmen ne kadar sevsem yada hoşuma gitsede Bir başkadır benim memleketim benim ülkem Hiç bir yer ne kadar güzel olursa olsun insanın ülkesi kadar güzel olamaz gurbette yaşamış vatan hasretini bilen bir insan olarak bunu iyi bilirim belki karşıdan insanlara cazip gelir Avrupada yaşamak ama giden bin pişman gitmeyen bir pişman esas vatanından uzakta olan gurbetçilere sormak gerek dogup büyüdükleri vatanlarından binlerce kilometrelerce uzaklarda yaşamanın zorluğunu ve gurbetin ne denli acı oldugunu.

Neyse degerli dostlar işi duygusala baglamadan muhabbetin.net ailesi adına ben diyorumki haydi Türkiyem insanı Avrupada yaşayan Türk kardeşlerim daha fazla zaman kaybı yapmadan sitelerimize giriş yaparak sizler için sundugumuz tüm hizmetlerimizden yararlanın.

Hollanda Sohbet Hollanda Chat

 

Hollanda Sohbet Hollanda Chat

 

 

Yazar: Muhabbetin

Görüntüleme: 1324 defa

Kategori: Chat Odaları, Muhabbet, Muhabbet Odaları, Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 10 Aralık 2021

Cevap bırakın