Giresun Sohbet Odaları

Giresun Sohbet Odaları

Giresun Sohbet Odaları | Giresun Chat Odaları

Giresun Sohbet Odası, Giresun Chat Odası,Giresun Sohbet Sitesi,Giresun Chat Sitesi,Giresun Sohbet Odaları | Giresun Chat Odaları,Muhabbetin.NET Giresun Mobil Sohbet Odaları,Muhabbetin.NET Giresun Mobil Chat Odaları Türkiyenin dogasıyla tarihiyle insanlarıyla en güzel illerimiz arasında bulunan Giresun, fındığı ile tanınan ve Karadeniz Bölgesi’nin doğusunda yer alan il. Kirazın bütün dünyaya buradan yayıldığı kabul edilir. Karadeniz’e kıyısı olan Giresun doğudan batıya Trabzon, Gümüşhane, Erzincan, Sivas ve Ordu illeriyle çevrilidir.

Tabiki karadeniz bölgesinde bir il olurda her şeyiyle insanı büyüleyen güzelliklere sahip olmazmı vatanımızın her yeri cennettir lakin karadeniz bölgesi doga olarak ormanlık yeşilllik olarak dagları ovaları yaylalarının özellikleriyle eşi bulunmaz bir il denilebilir.

Bizlerde muhabbetin.net vatan sohbet odaları olarak bu şirin ilimize hizmet etmekten onur duyarız karadeniz halkı her zaman tanışmaya arkadaslık etmeye deger bir halk ayrıca vatan sevgilerininde ne derece yüksek oldugunu bilmedik kimsede yok bu konuda tebrik edilecek insanlar arasında olan laz halkı mertlikleri insanlıkları karakterleri tutuculukları ve misafir sevgileri insana verdikleri degerlede ön plana cıkan insanlardır buradan karadeniz halkına seslenmek istiyorum kaliteli seviyeli güvenli sohbet sitemizde bizlerle arkadas olmaya tanısmaya sizleri davet ediyoruz.

Giresun Sohbet Odaları

Giresun Hakkında Bilgiler

Doğal bitki örtüsü, iklim özellikleri ve yükseltilere göre değişir. İklim koşullarında olduğu gibi doğal bitki örtüsünün dağılışında da ilin iki kesimi arasında farklar vardır. Bol yağış alan kuzey kesimde bitki örtüsü zengindir.

Toprak üstü florası ise sürünücü, otsu ve soğanlı bitkiler ile mantarlardan oluşur. Bunların başlıcaları; böğürtlen, şerbetçi otu, çeşitli çayır otları, eğrelti otu, çuha çiçeği, düğün çiçeği, yabani çilek, basur otu, ısırgan, kuzukulağı, geven, kekik, nane, çeşitli yosunlar, kardelen, zambak, salep, sıklamen ve mantarlardır. İç bölgeler de ise karasal iklimin etkili olduğu step bitkileri bulunmaktadır.

Giresun’da isdihdamın büyük bir kısmı tarım ağırlıklı olmasına rağmen, kırsal nüfus başına düşen tarımsal ürünler üretimi ülke ortalamasının altındadır. Bunun temel nedeni, tarımsal verimliliğin düşük olmasıdır. İlin yer aldığı Karadeniz bölgesinin sosyo- ekonomik gelişmişlik düzeyi itibariyle ülke ortalamaları altında kalmaması, temel nedenleri engebeli arazi yapısına sahip olması ve coğrafi koşulları tarım ve sanayi için elverişli olmamasıdır.

Tarım sektörü ağırlığını korumakla birlikte, tarımsal arazinin küçük parçalardan oluşması verimliliği düşürmektedir. Tarım alanları, topografya ve diğer ekolojik özellikleri bitkisel, hayvansal ve su ürünleri üretimi için uygun olan ve halihazır amaçla kullanılan veya imal, ıslah ve ihya edilerek bitkisel, hayvansal ve su ürünleri üretimi için uygun hale dönüştürebilen araziler kapsamaktadır. Doğu Karadeniz dağ silsilesinin ikiye böldüğü Giresun ilinin bu iki bölümü arazi yapısı bakımından çok ayrı özellikler arz eder. Fındığın dışında ailelerin geçimi için hayvancılık ve sebzecilik faaliyetleride görülmektedir.

Giresun Sohbet Odaları | Giresun Chat Odaları

Yazar: Muhabbetin

Görüntüleme: 401 defa

Kategori: Chat, Mobil Sohbet, Muhabbet Odaları, Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 13 Aralık 2021

Cevap bırakın