Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gaziantep Sohbet Odaları Gaziantep Chat

Gaziantep Sohbet Odaları Gaziantep Chat

Gaziantep Sohbet Odaları Gaziantep Chat

Antep Sohbet Siteleri,Antep Chat Siteleri,Antep Chat Odaları,Antep Sohbet Odaları,Gaziantep Sohbet Odaları Gaziantep Chat,Gaziantep Chat Odaları,Gaziantep Bayan Sohbet,Muhabbetin.net Gaziantep Arkadaslık Siteleri.

Türkiye sohbet,Yurtdışı sohbet alanında Türkiyede yasayan vatandaslarımıza ve yurtdışında yasamakta olan gurbetçi kardeslerimize seviyeli sohbet imkanlarıyla arkadaslık dostluk yolunda hizmetler sunmaktayız sitelerimizde yer alan hizmetlerimizin tamamı sınırsız kullanımlar ve üyelik işlemlerinin yer almadıgı kaliteli hizmettir.

Türkiye chat sohbet sitesi olarak sehirler hizmetimiz devam etmektedir sırasıyle illerimiz adına yazdıgımız sohbet konulu makale,mizde bugün ise Gaziantep merkez ve Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Oğuzeli, Nurdağı, Şahinbey, Şehit Kamil, Yavuzeli ilçelerine ve köylerine hitaben sunmuş oldugumuz hizmetimizi antep halkına buradan duyurmaya çalışacagız.

Antep Mobil Sohbet Sitesi

Muhabbetin sohbet odalarımız her ilimize veya ülkelere oldugu gibi antep ilimizede mobil uyumlu girişleriyle kaliteli olarak hitap etmektedir sitemiz ana sayfasında yer alan mobil girişlerimize rumuzunuzu yazarak üyelik işlemleri yapmadan bedava sohbet sitemize sorunsuz giriş yaparak site içerisinde bulunan çok sayıda dünya genelinden katılımlarını gerçekleştiren beylerle bayanlarla anında iletişimler kurarak güzel bir arkadaslık baslangıcı yapabilirsiniz.

Sınırsız canlı radyo yayınları günün her saatinde canlı yayınlar sunmakta çeşitli oyun odalarımız yarışma odalarımız kişiye özel odalarınız hepside alemsohbetci.com tarafından hiç bir karşılık beklemeden tüm ziyaretçilerimizin kullanımlarına sunulmuştur.

Gaziantep İli Hakkında Bilgiler

Akdeniz Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin birleştiği noktada konumlanan Gaziantep Suriye’ye komşu sınır ilimizdir. Güneydoğu Torosların uzantıları olan Sof dağlarının bulunduğu ilde ayrıca Dülükbaba, Sam, Ganibaba ve Sarıkaya Dağları da yer almaktadır. İslahiye, Barak, Araban, Yavuzeli ve Oğuzeli ilin önemli ovalarını, Fırat Nehri, Nizip Çayı, Afrin Çayı, Merziman Çayı ve Alleben Deresi ise ilin önemli akarsularını oluşturmaktadır.

Yarısından fazlası ziraata elverişli olan il toprakları zeytin, fıstık, meyve ve sebze bahçeleri üzüm bağları pamuk ve buğday tarlaları ile kaplıdır. İlin dağlık kesimlerinde kısmen çam, köknar, sedir ormanları, step ve yarı step bitki örtüsü bulunur.

Gaziantep yaban hayatı açısından zengin bir ildir. İl dahilindeki ormanlarda bol miktarda keklik, turaç, yaban ördeği, yaban kazı, çil, kınalı baykuş, güvercin, serçe, an kuşu, yaban domuzu, tavşan, su kuşları, kirpi ve bıldırcın bulunmaktadır.
İklimi: Gaziantep, Akdeniz ve kara ikliminin geçiş noktasında yer almaktadır. İlin güney kesimleri Akdeniz ikliminin etkisinde olmakla beraber, genel olarak yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlıdır. İlde yağış en çok kış ve ilkbahar aylarında görülür.

Gaziantep tarihinin oluşumunda ve niteliğinde yer unsurunun önemi büyüktür. Bölgenin, ilk uygarlıklarının doğduğu, Mezopotamva ve Akdeniz arasında bulunuşu güneyden ve Akdeniz’den doğuya, kuzeye ve batıya giden yolların kavşağında oluşu, uygarlık tarihine ve bugüne yön vermiştir. Bu nedenle Gaziantep tarih öncesi çağlardan beri insan topluluklarına yerleşme sahası ve uğrak yeri olmuştur. Tarihi İpek Yolunun da buradan geçmiş olması ilin önemini ve canlılığını devamlı olarak korumasını sağlamıştır.

Gaziantep mutfağı seneler boyunca geleneklerinin ve yöresel damak lezzetinin zenginliği ile ülkemiz ve dünya mutfakları arasında ayrıcalıklı bir yere sahiptir. İçli köfte, çiğ köfte, ekşili ufak köfte, malhıtalı Mercimek köfte, yoğurtlu ufak köfte ilde yapılan özgün et yemekleri çeşitleridir.
Kebapları ile meşhur olan ilde kuşbaşı kebabı tike kebabı kıyma kebabı, patlıcan kebabı soğan kebabı, simit kebabı ve ciğer cırtlak kebabı tadılmalıdır.
Yuvarlama, lahmacun, karışık dolma, maş çorbası, beyran şiveydiz, yaprak sarması, çağla aşı kabaklama, börk aşı, doğrama, kaburga dolması, alinazik, yoğurtlu patates, künefe, burmalı kadayıf ve Antepfıstığı ezmesi bilinen diğer yerel yemek çeşitleridir.

Gaziantep Sohbet Odaları Gaziantep Chat

 

 

 


Bir önceki yazımız olan « makalemize de bakmanızı tavsiye ederiz.
google

yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?