Çorum Sohbet Odaları Çorum Chat| Muhabbetin.net-sohbet chat odaları mobil sohbet

Çorum Sohbet Odaları Çorum Chat

Çorum Sohbet Odaları Çorum Chat

admin     06-03-20     Chat, Genel, Muhabbet, Seviyeli sohbet, Sohbet, Sohbet Odaları     Çorum Sohbet Odaları Çorum Chat     202 Defa Okundu

Çorum Sohbet Odaları Çorum Chat

Tiryakinim,Çorum Sevda,sı bendeki,Çorum Arkadaslık Sitesi,Çorum Bayan Sohbet Sitesi,Çorum Mobil Sohbet Sitesi,Çorum Sohbet Odaları Çorum Chat,Alemsohbetci.com Çorum Seviyeli Sohbet Sitesi bir yeri sevmek için illaki oralı olmak gerekmez vatanımızın her ili cennet misali sevilmeye deger tıpkı leblebisiyle ünlü ilimiz çorumu sevdigimiz gibi.

Çorum, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin orta Karadeniz bölümünde yer alan bir ildir. Çorum ili, leblebisi ile tanınır. İlde toprak ve makine endüstrisi oldukça gelişmiştir

Çorum merkez, Alaca, Bayat, Boğazkale, Dodurga, İskilip, Kargı, Laçin, Mecitözü, Oğuzlar, Ortaköy, Osmancık, Sungurlu, Uğurludağ ilçelerinden oluşmaktadır.il merkezi gelişmiş bir yapıya sahip olup bir okadarda harika dogası bulunmaktadır ve ilçeleri köyleri merkezdeki dogasını kıskanırcasına doga olarak ilin merkezinden daha üstün denilebilir insanın çoruma gidip görünce inanın geri dönesi gelmez her ilimizin degişik güzellikleri ve tarihi geçmişi oldugu gibi bu ilimizinde gelmişiyle geçmişiyle görülmeye gezilmeye deger çok özellikleri bulunmaktadır.

Alem sohbet odaları olarak vatan topraklarında yer alan bu ilimize ve ili halkına sevgimiz sonsuzdur ve çoruma hizmet vermek bizler için sereftir arkadaslık sohbet sitesi olarak ilimize sundugumuz hizmetler kapsamında beklentimiz sadece il halkının sitemize katılarak onları tanımaktır ücretsiz hizmetlerimizin bulundugu sitemizde seviyeli  ileşimlerle türkiyenin her yerinden ve yabancı ülkelerden arkadaslık edinme olanaklarınız bulunmaktadır site girişlerimiz mobil uyumlu ve web girişlerimizden oluşmaktadır siz degerli sohbet odaları kullanıcılarını her iki girişimizi bedava üyeliksiz olarak elinizden bulunan tüm cihazlardan katılmanız için aktif halde olup ziyaretlerinize açıkdır.

Çorum Sohbet Odaları Çorum Chat

Çorum İli Hakkında Bilgiler

Çorum İli, Karadeniz ikliminden İç Anadolu iklimine geçiş bölgesinde bulunmaktadır. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve kar yağışlıdır. İlin kuzey bölgesinde yer alan Kargı, Osmancık, İskilip, Laçin, Dodurga, Oğuzlar ve Bayat İlçeleri İç Karadeniz geçiş ikliminin etkisinde kalan ilçelerdir. Çorum Merkez İlçe, Sungurlu, Alaca, Boğazkale, Ortaköy, Mecitözü ve Uğurludağ İlçeleri İç Anadolu step iklimi özelliklerini gösterir.

Çorum İlinin güney bölgesinin doğal bitki örtüsü bozkırdır  İlkbahar yağışları ile birlikte yeşerirler, sonbaharda kururlar. Bunlara örnek: papatya, gelincik, deve dikeni, köy göçeren dikeni, çakır dikeni, kangal otu, sığır kuyruğu, yavşan otu geniş yayılma alanı bulmuştur. Akarsu boylarında ise söğüt ve kavak çeşitlerine rastlanır. Alaca, Sungurlu, Ortaköy ve Mecitözü’nün yüksek kesimlerinde meşe, ardıç ve karaçam ağaçlarına rastlanır. İlkbahar ile birlikte çiğdem, yabani sümbül, yabani lale çiçekleri de görülür. İlin kuzeyindeki ilçelerde ise meşe ormanları ve iğne yapraklı ormanlara rastlanır.

Leblebisi ile ünlü olan Çorum, yöresel yemekler bakımından oldukça zengindir.
İlin özgün yemekleri arasında Mayalı , Saç Mayalısı, Tava Mayalısı, Yanıç , Cızlak , Kömbe, Oğmaç, Hingal, Haşhaşlı Çörek, Borhani Hamurlu, Yumurtalı, Mantarlı Helise, Çullama, Madımak, Tirit , İskilip Dolması , Keşkek, Kara Çuval Helvası, Hedik, Teltel, Has Baklava sayılabilir.

Çorum Sohbet Odaları Çorum Chat

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Muhabbetin.Net

Sohbet Chat Sitemiz insanların muhabbet ve sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda Sohbet ederek ve sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuş Mobil Sohbet platformudur. Arkadaşlık Sitesi olarak kabul edilen Muhabbet sitesi sizlere daha iyi bir Sohbet Chat Muhabbet sitesi sunmak için hayata gecmiş olan Canlı Sohbet ortamıdır.

© Copyright 2020 - Sizin Sohbet Muhabbet siteniz Sizin Sohbet Chat odanız Tüm hakları saklıdır.

Tasarım: Sohbet Muhabbet
Sohbet | Chat | Muhabbet | Sohbet odaları | Sohbet chat | Mobil sohbet | Seviyeli Sohbet|