Corona Virüsü

Corona Virüsü

Corona Virüsü

Corona Virüsü nedir ,Corana Virüsü ilacı varmıdır,Corona Virüsü tedavisi ilk defa çin ülkesinde görülen bu hastalık medyadan duydugumuz izledigimiz gibi cindeki halkın br çoğunu esir aldı ve ölümlere neden oldu ve sadece bir ülkeyle sınırlı kalmayan bu virüs yavas yavas diger ülkelerdede can almaya basladı tüm dünya artık bu tehlikeli ölümcül virüsden bahseder oldu ve dünyadaki tüm ülkeler endişe içinde beklemekte ve bizim ülkemiz Türkiyede yok derken bazı sosyal medyada insanların yalan yanlış haberleriyle ülkemizdede var oldugunu ima ederek hepimizi büyük bir korkuya salmaktalar.

Bugün ise televizyonlarda cıkan haberlerle sosyal medyadaki dedikoduların gerçek oldugunu duymuş olduk gercekten ülkemize kadar geldimi gelmedimi halen inanmak zor temennimiz odurki insallah gelmemiştir ve bir an öncede bu illete ir care bulunur.

Corana Virüsden Uzak Kalmanın Yolları

Gerçekten mümkünmü uzak kalmak bu hastalığa yakalanmamak bu sorular hepimizin kafasında nasıl tedbir alınmalı neler yapılmalı bunun için medyada öneriler oldukca yaygın ilk basta temizlik bu her hastalıktan korunmanın ilk yolu maske takmak
kalabalik ortamlardan mumkun oldugunca kacmak
ortamda salgin yayilmaya basladiysa, mumkun oldugunca evden cikmamak
elleri buruna, goze ve agza goturmemek.
elleri duzenli ve takintili bir bicimde, her seferinde en az 20 saniye yikamak.
bagisikligi guclendirmek.
olu ya da canli hayvanlara ciplak elle dokunmamak.
hafif tempo spor yapmak
disaridan dondukten sonra direkt dusa girmek.
disleri duzenli fircalamak ve mumkunse agiz gargarasi yapmak.

Hasta bireylerin öksürmeleri aksırmaları ile ortama saçılan damlacıkların solunması ile bulaşır. Hastaların solunum parçacıkları ile kirlenmiş yüzeylere dokunulduktan sonra ellerin yıkanmadan yüz, göz, burun veya ağıza götürülmesi ile de virüs alınabilir. Kirli ellerle göz, burun veya ağıza temas etmek risklidir.

Hastalığın başlangıcındaki ilk kaynak olarak Huanan Deniz Ürünleri Toptan Satış Pazarında yasadışı satılan vahşi hayvanlar düşünülmekle birlikte, insandan insana ve sağlık merkezlerinde bulaşma bildirilmiştir. Hastalığın damlacık yoluyla bulaştığı düşünülmektedir. Virus hasta bireylerdenöksürme, hapşırma yoluyla ortaya saçılan damlacıklarla ve hastaların kontamine ettiği yüzeylerden (göz, ağız, burun mukozasına temasla) bulaşabilir.Asemptomatik kişiler solunum yolunda virus taşıyabilir, ancak esas bulaşma hasta bireylerden olmaktadır.

Corona Virüsü

 

Yazar: Muhabbetin

Görüntüleme: 376 defa

Kategori: Mobil Sohbet, Muhabbet Odaları, Seviyeli sohbet, Sohbet, Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 09 Aralık 2021

Cevap bırakın