Çankırı Sohbet Odaları

Çankırı Sohbet Odaları

Çankırı Sohbet Odaları,Çankırı Chat Odaları

Çankırı Sohbet Siteleri,Çankırı Chat Siteleri,Çankırı Sohbet Odaları,Çankırı Chat Odaları,muhabbetin.NET sohbet chat sitelerimizin degerli çankırı halkına hizmetlerini bildiren yazımızla bugünde yine sizlerle olmanın gururunu yasarken tüm türkiyede ve avrupada yasayan vatandaslarımıza sitelerimizden saygı dolu selamlar.

Çankırı (il merkezi)Atkaracalar Bayramören Çerkeş   EldivanIlgaz Kızılırmak Korgun Kurşunlu Orta Şabanözü Yapraklı ve köylerine muhabbet odalarımız mobil sohbet mobil chat web sohbet girişler ile sohbet arkadaslık hizmetleri sunmaktayız site girişlerimizde üyelik işlemleri bunlunmamakta şifre verme sorunu yasanmamakta javasız sohbet,javasız chat olarak ücretsiz sohbet imkanlarına sahip oldugunuz sitelerimizde seviyeli sohbetlerin yapılması kesinlikle mecburidir.

Çankırı halkına site içerisi kullanım alanları hizmetlerimiz genel sohbet odasında toplu sohbet imkanı özel odalarrda ikili görüşmeler yapma imkanları haricinde diger odalarımı ise oyun odalarımız çeşitli yarışma alanlarına sahip olan bu odalarımızdada kullanımlarınız ücretsiz ve sınırsızdır ayrıca sitelerimizde canlı radyo yayınlarımız günün her saatinde dinlenmekte ve deneyimli dj arkadaslarımız tarafından yayınlar yapılmakta yayında bulunan arkadaslar tarafından özel isteklerinizede yer verilmektedir.

Çankırı Hakkında Bilgiler

Çankırı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan bir ildir. Kuzey ilçeleri Karadeniz Bölgesi’nde kalan il, kuzeyde Karabük ve Kastamonu, doğuda Çorum, güneydoğuda Kırıkkale, güneyde Ankara ve batıda Bolu illeriyle çevrilidir.

İlin kuzey sınırındaki dağlar, aynı zamanda en yüksek kesimini oluşturmaktadır. Kuzey Anadolu dağlarının ikinci sırasındaki Ilgaz Dağları, doğu-batı doğrultusunda uzanmaktadır.

İldekı Yağış Tipi: Yarı Kurak Yağış En yüksek sıcaklık Temmuz ve En Düşük Sıcaklık Ortalaması Ocak ayında görülmektedir.Çankırı İlinde; Gelincik, Kakım, Yabandomuzu, Porsuk, Tilki, Yaban Tavşanı, Sincap, Kirpi, Yarasa Türleri, Arap Tavşanı, Kurt, Bozayı,

Ağaç Sansarı,Tarla Faresi, Köstebek gibi yaban hayvanları bulunmaktadır. Küçük Karga, Saksağan, Çulluk, Bıldırcın, Kınalı Keklik, Çil Keklik, Ötleğen, Kırbaykuşu, Baykuş, Angıt, Serçe, Leylek, Kuzgun, Leş Kargası,

Alakarga, İbibik, Arı Kuşu, Üveyik, Kumru, Kaya Güvercini ve Kızıl Şahin gibi göçmen yerli kuşlar bulunmaktadır. Akarsularda ve göletlerde; Karaburun, Aynalı Sazan, Sazan, Çapak, Kadife, Çaybalığı, Tatlı Su Levreği ve Yayın gibi balık türlerine rastlanmaktadır.

Başlıca tarımsal ürünler arpa, buğday, pirinç, kavun ve kiraz şeklindedir. Ülkemiz çeltik pirinç üretiminin yüzde 3’ü Çankırı’da üretilmektedir

Çankırı Sohbet Odaları,Çankırı Chat Odaları

 

 

 

 

Yazar: Muhabbetin

Görüntüleme: 448 defa

Kategori: Chat, Chat Odaları, Muhabbet Odaları, Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 13 Aralık 2021

Cevap bırakın