Bitlis Sohbet Odaları Bitlis Chat

Bitlis Sohbet Odaları Bitlis Chat

Bitlis Sohbet Odaları Bitlis Chat

Bitlis Sohbet Odaları Bitlis Chat,Türkiye Sohbet Odası,Türkiye Chat Odaları,Avrupa Sohbet,Avrupa Chat Siteleri güzel sohbet,hoş sohbet,tatlisohbet dünyanın en güvenilir chat siteleri olarak hizmetler veren muhabbetin.net sitemiz türkiye genelinin her yerine illerimize ilçelerimize köylerimize ve avrupa ülkelerinin tamamına kaliteli hizmetleriyle arkadaslık sohbet imkanları sunmakta.

Bugün hizmetlerimiz Türkiyenin en güzel illerinden biri olan bitlise Bitlis ili, Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesinde Van Gölü’nün batısında bulunan bir ildir.

İsmi Makedonya Kralı Büyük İskender’in, şehirdeki kaleyi yaptırttığı komutanlarından Bedlis’ten gelmektedir. Tarihsel yapıların ağırlıkta olduğu bir vadi içinde kurulduğundan “Vadideki Güzel Şehir” diye anılır.İlimizin ilçeleri ise Adilcevaz Ahlat Güroymak Hizan Mutki Tatvan,dır.

Bitlis’te yaşayan insanların yaygın olarak meşgul oldukları ekonomik faaliyet tarımdır. Yöre insanı genel olarak tarım, hayvancılık ve orman ürünlerinden geçimini sağlamaktadır.

Tarım alanlarının çoğunda tahıl üretimi yapılır. Buğday, darı ve çavdar en çok yetiştirilen ürünlerdir. Bunun yanında çeşitli sebze ve meyveler de yetiştirilir. Bitlis’te başta fasulye olmak üzere baklagil üretimi de fazladır.Karasal iklimin sürdüğü ilde hakim bitki örtüsü step ve bozkırdır.Bunlar yağışların bol olduğu dönemde yeşeren yazın kuraklık ve sıcaklıkla birlikte kuruyan otlardan oluşur.Bitki örtüsü bakımından çayır otlak ve meraların geniş yer tuttuğu yayla görünümündedir.

Yüksek kesimlerde yağışların artması ile genellikle meşe ağaçlarından oluşan orman koruluklarına rastlanır.Bu ormanların yörenin insanları tarafından bilinçsizce tahrip edilmesi ve yakacak odun olarak kullanılması nedeniyle gün geçtikçe azalmaktadır.Sulak yerlerde kavak söğüt ağaçlarıyla,elma,armut,ceviz,dut ağaçları çok sayıda vardır.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Bitlis’i, güneyden Siirt, batıdan Muş, kuzeyden Ağrı illeri ve doğudan Van Gölü çevreler.Bitlis, Kaleleri ve Türk İslam eserleriyle önemli bir ildir.Bitlis doğal manzaraları ve tarihi eserleriyle Doğu Anadolu’nun parlayan yıldızlarından biridir.

Vatanımızın tüm illerinin ayrı ayrı güzelliklerinin oldugunu hepimiz biliyoruz her ilimizin tarihi geçmişi ve günümüzde tarihi geçmişi hatırlatan bir çok kalıntıları vardır her ilimizi gidip görmek hepimiz için maddi yada iş dolayısıyla kısıtlı bilmedigimiz illerin özelliklerini anca o illere mensup insanları tanıyarak ögreniriz bunun en güzel yeride internet ortamlarında hizmet veren sitelerdir muhabbetin.netde bu sitelerdenbiri olarak hizmet vermekte ve arekadalık sitelerimize tüm illerimizdeki yasayan insanları davet ediyoruz.

Bitlis Sohbet Odaları Bitlis Chat

 

 

Yazar: Muhabbetin

Görüntüleme: 410 defa

Kategori: Chat, Chat Odaları, Muhabbet Odaları, Seviyeli sohbet, Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 14 Aralık 2021

Cevap bırakın