Amasya Sohbet Amasya Chat Odaları 

Amasya Sohbet Amasya Chat Odaları 

Amasya Sohbet Amasya Chat Odaları

Amasya Sohbet Siteleri,Amasya Arkadaşlık Sitesi,Amasya Sohbet Amasya Chat Odaları,sohbet makale yazarı öncelikle olarak muhabbet sitesi,nden tüm Türkiye ve Yabancı ülkelerde yasamakta olan vatandaşlarımıza selam ve sevgiler bugün siz değerli chat odaları kullanıcılarımıza ve okuyucularımıza ve değerli Amasyalılara sitemizin hizmetlerini Amasya ili adı altında sizlere tanıtmaya çalışacağız.

Amasya en çok görmek istediğim iller arasında bir tanesi amaya elmasıyla ünlü bu ilimizi ilk baharda elma ağaçları çiçek açtığında görmek gerek mis gibi kokan ağaçlar ve muhteşem görüntüsü ve birde elmaların olma döneminde kırmızı kırmızı elmaların görünümü ve dalından koparıp taze taze yemesi hayali bile güzel aslında insanın her ilde yasayan  bir akrabası olacak yada maddi acıdan güçlü olacak ve her yıl bir ilimiz doyasıya gezilip tüm güzelliklerini yasamak ne güzel olurdu.

Malatya İli Hizmetleri

Sohbet chat hizmetleri sunan sitelerimiz aynı zamanda arkadaşlık edinme sitesidir odalarımız ziyaretçileri Türkiye,den ve yabancı ülkelerin bir çok yerinden  her yastan baylar ve bayanlardan oluşmaktadır.

Site girişlerimiz mobil sohbet ve web sohbet girişleri olmak üzere iki tanedir ve üyelik işlemleri yapılmadan kullanımlarınız  sunulmuştur.

Ziyaretçilerimizin kullanım alanları ise canlı radyo yayınlarımızla oyun yarışma odalarımız ve  ikili görüşmelerin yapıldığı özel odalarından oluşmaktadır sınırsız ve ücretsiz kullanımlarında olan sitelerimizde ayrıca seviyeli iletişimler kurularak samimi arkadaşlıklar edinilmekte.

İli Hakkında Bilgiler

Amasya’nın İlçeleri: Göynücek, Gümüşhacıköy, Hamamözü, Merzifon, Suluova, Taşova’dır.
Amasya, doğuda Tokat, güneyde Yozgat, batıda Çorum, kuzeyde Samsun İlleri ile çevrilidir. Yeşilırmak’ın Orta Karadeniz Dağları Canik arasında oluşturduğu vadi üzerinde kurulmuştur.
Akdağ, Tavşan Dağı, İnegöl Dağı, Kocacık Tepesi, Kırklar Dağı, Ferhat Dağı önemli dağlarıdır. Sulama amaçlı gölet ve barajlar ile sulanan verimli ovalara sahiptir. Borabay Gölü en önemli gölüdür. Yeşilırmak ve göletlerde yayın, sazan, turna, levrek, pullu gibi balık türleri bulunmaktadır.

İlde Karadeniz iklimi – kara iklimi arasında bir geçiş iklimi hüküm sürer. Yazları kara iklimi kadar kurak, Karadeniz iklimi kadar yağışlı değildir. Kışları ise Karadeniz iklimi kadar ılıman, kara iklimi kadar sert değildir.

Amasya tarihi, köklü bir kültür düzeyi yanında ekolojik yapısı itibariyle zengin bir bitki örtüsüne, dolayısıyla da zengin mutfak kültürüne sahiptir. Yöreye özgün yemekler arasında, çatal çorba, cırıkda-cızlak akıtma helle çorbası, ekmekaşı (papara), kesme ibik çorbası, toyga çorbası, cilbir, bakla dolması, hengel kıymasız mantı, pancar pastırmalı, kabak kabuklu pilav, sirkeli ciğer, yuka tatlısı yufka patlıcanlı pilav tatlısı gömlek kadayıfı, halbur tatlısı, zerdali gallesi, vişneli ekmek Amasya çöreği sini su böreği Amasya usulü ve Yakasal böreği sayılabilir.

Amasya Sohbet Amasya Chat Odaları

Amasya Sohbet Amasya Chat Odaları

Sohbet Girişi İçin Tıkla

Yazar: Muhabbetin

Görüntüleme: 67 defa

Kategori: Mobil Sohbet, Muhabbet Odaları, Seviyeli sohbet

Yayınlanma Tarihi: 26 Nisan 2021

Cevap bırakın