Almanya Sohbet Almanya Chat| Muhabbetin.net-sohbet chat odaları mobil sohbet

Almanya Sohbet Almanya Chat

Almanya Sohbet Almanya Chat

admin     24-12-18     Chat Odaları, Genel, Sohbet Odaları     Almanya Sohbet Almanya Chat     590 Defa Okundu

Almanya Sohbet Almanya Chat

Avrupa sohbet,Avrupa Chat,Yurtdışı sohbet,Yurtdışı chat,Vatan Sohbet,Vatan Chat,Gurbet Sohbet,Gurbet chat,Almanya Sohbet Almanya Chat,Türkiye sohbet siteleri,Türkiye chat siteleri, muhabbetin.net arkadaşlık sitelerimiz Dünya genelinin muhabbet odası Türk insanının buluşma noktası.

Bugün sohbet chat makalelerimiz Almanya için geliyor Almanya denince aklıma ilk gelen sevgili Ferdi Tayfur,un almanya treni kalkıyor gardan şarkısı geliyor çok güzel yorumlamış ve dinleyen sevdiginden ayrı vatanından ayrı olan insanları ne güzel anlatmış dinledikçe insanın yürekleri daglanıyor tek bu sarkı degil tabi gurbet üzerine almanya üzerine ne sarkılar şiirler bestelenmişki dinleyince göz yaşlarımızı tutamadıgımız.

Türkiye’den Almanya’ya ilk göçün üzerinden tam 50 yıl geçti. Türkiye ile Almanya arasında 31 Ekim 1961’de imzalanan Türk İşgücü Anlaşması ile ilk olarak Almanya’ya iki bin 500 Türkiyeli göç etti.

Benim babamda Almanyaya ilk göç eden kafilenin arasındaydı o günü daha dün gibi hatırlıyorum çok kötü zamanlardı önce babamızın almanyalı olup çok para kazanacagına sevinmiştik taki babamın evden ayrıldıgı güne kadar bu sevincimiz sürmüştü ve ayrılık anı gelince acı gerçeklerle yüzleşerek göz yaşları arasında babamızı yolcu etmiştik babamın gidişi evde büyük bir yas havası yaratmıştı hepimiz ayrı ayrı köşelerde sessiz sessiz aglıyorduk bu ayrılığa alışması zor olmuş ve uzun bir süre bu şekilde içimizdeki acı ile göz yaşlarımız dinmemişti.

İnsan zamanla her şeye alıştığı gibi bizde bu ayrılığı kabullenmiştik sonrası mektuplar gelmeye gelen mektuplara cevaplar yazmakla gelip geçti bir kaç yıl sonra babamız tatile gelecekti büyük heyecan başlamıştı geldide ve bir ay sonra geri gitti yine ayrılık yine göz yaşı yine hüzün her sene gelip gitmeler hep yaşandı ve sonrası aile birleşimi ile bizler gurbetin yollarına düşmüştük babama kavusacaktık seviniyorduk bir yandanda vatandan ayrılacaktık sevinç ve vatandan ayrılmanın gerçeginin verdigi acı ikisini bir arada yasıyorduk.

Şaka gibiydi çocuktuk ve Almanyaya gidişimiz misafir olarak gidiyoruzda  geri gelecekmişiz gibi bir hisle yola çıktık taki almanyada babamın ikamet ettiği eve girinceye kadar  arabayla yapılan 3 gün yolculuk sonucunda eve girince anladıkki bu gelişin dönüşü yoktu olmadıda zaten artık yaşamımızı orada sürdürmeye başladık ama dogup büyüdüğümüz evimizi memleketimizi hiç unutamadık şimdiki aklım olsaydı eger bırakırmıydım vatanımı Rabbim kimseyi vatanından sevdiklerinden ayrı kalmanın acısını yaşatmasın.

      Almanya Sohbet Almanya Chat

Almanya Sohbet Almanya Chat

Almanya Sohbet Almanya Chat

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (2 Yorum)

    Avrupa sohbet,Avrupa Chat,Yurtdışı sohbet,Yurtdışı chat,Vatan Sohbet,Vatan Chat,Gurbet Sohbet,Gurbet chat,Almanya Sohbet Almanya Chat,Türkiye sohbet siteleri,Türkiye chat siteleri, muhabbetin.net arkadaşlık sitelerimiz Dünya genelinin muhabbet odası Türk insanının buluşma noktası.
    avrupa sohbet odası olarak bilinen almanya sohbet sitesi olarakda kullanılan avrupa sohbet odası huzurlu sohbetin adresi burası sohbet burada yaşanıyor avrupalı kızlarla sohbet sitesi mukenmel bir chat sitesi sizleri bu avrupa sohbet sitesine davet ediyorum http://www.muhabbetin.net gercek arkadaşlıkların yaşandıgı avrupa Sohbet sitesi burası

    gurbetcilerin buluşma mekanı avrupa sohbet odalarının en iyi Dünya muhabbet sitelerinin içindeki en seviyeli muhabbet odası http://www.muhabbetin.net hollanda sohbet siteleri avrupa chat kanalı hepsi Sohbet e dair ne arıyorsanız bu avrupa sohbet sitesinde bulabirilirsiniz.
    Muhabbetin chat odası turkiyede kurulmuş en iyi Sohbet sitesi ben sizleri vede tum gurbetci turkleri bu sohbet odasına davet ediyorum

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Muhabbetin.Net

Sohbet Chat Sitemiz insanların muhabbet ve sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda Sohbet ederek ve sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuş Mobil Sohbet platformudur. Arkadaşlık Sitesi olarak kabul edilen Muhabbet sitesi sizlere daha iyi bir Sohbet Chat Muhabbet sitesi sunmak için hayata gecmiş olan Canlı Sohbet ortamıdır.

© Copyright 2020 - Sizin Sohbet Muhabbet siteniz Sizin Sohbet Chat odanız Tüm hakları saklıdır.

Tasarım: Sohbet Muhabbet
Sohbet | Chat | Muhabbet | Sohbet odaları | Sohbet chat | Mobil sohbet | Seviyeli Sohbet|