Almanya Sohbet Almanya Chat, Seviyeli sohbet, Muhabbet sitesi

Avrupa sohbet, Avrupa Chat,Almanya Sohbet Almanya Chat Yurtdışı sohbet, Yurtdışı chat,Vatan Sohbet, Vatan Chat, Gurbet Sohbet, Gurbet chat,Türkiye sohbet siteleri, Türkiye chat siteleri, muhabbetin.net arkadaşlık sitelerimiz Dünya genelinin muhabbet odası Türk insanının buluşma noktası, Ayrıca mobil sohbet uygulamaları ile online sohbet hizmeti sunmaktadır.

Bugün sohbet chat makalelerimiz Almanya için geliyor Almanya denince aklıma ilk gelen sevgili Ferdi Tayfur,un almanya treni kalkıyor gardan şarkısı geliyor çok güzel yorumlamış ve dinleyen sevdiginden ayrı vatanından ayrı olan insanları ne güzel anlatmış dinledikçe insanın yürekleri daglanıyor tek bu sarkı degil tabi gurbet üzerine almanya üzerine ne sarkılar şiirler bestelenmişki dinleyince göz yaşlarımızı tutamadıgımız.

Türkiye’den Almanya’ya ilk göçün üzerinden tam 50 yıl geçti. Türkiye ile Almanya arasında 31 Ekim 1961’de imzalanan Türk İşgücü Anlaşması ile ilk olarak Almanya’ya iki bin 500 Türkiyeli göç etti.

Benim babamda Almanyaya ilk göç eden kafilenin arasındaydı o günü daha dün gibi hatırlıyorum çok kötü zamanlardı önce babamızın almanyalı olup çok para kazanacagına sevinmiştik taki babamın evden ayrıldıgı güne kadar bu sevincimiz sürmüştü ve ayrılık anı gelince acı gerçeklerle yüzleşerek göz yaşları arasında babamızı yolcu etmiştik babamın gidişi evde büyük bir yas havası yaratmıştı hepimiz ayrı ayrı köşelerde sessiz sessiz aglıyorduk bu ayrılığa alışması zor olmuş ve uzun bir süre bu şekilde içimizdeki acı ile göz yaşlarımız dinmemişti.

Avrupa Sohbet Odaları

Avrupalı kızlarla sohbet yada avrupalı gurbetçilerle chat sitesi olarak dünyanın bir çok şehrinden insanların uğrak mekanı olan Muhabbetin.Net Muhabbet odaları seviyeli sohbet eden bireyleri bir araya getirerek neselisohbet fırsatı sunmaktadır. Sanal sohbetin real dostluklara dönüştüğü hayatın stresinden uzaklaşarak keyifli vakit ğeçireceğiniz en iyi Sohbet muhabbet sitesi olan Muhabbetci chat odaları unutamayacağınız arkadaşlıkları hayatınıza getiriyor.

İnsan zamanla her şeye alıştığı gibi bizde bu ayrılığı kabullenmiştik sonrası mektuplar gelmeye gelen mektuplara cevaplar yazmakla gelip geçti bir kaç yıl sonra babamız tatile gelecekti büyük heyecan başlamıştı geldide ve bir ay sonra geri gitti yine ayrılık yine göz yaşı yine hüzün her sene gelip gitmeler hep yaşandı ve sonrası aile birleşimi ile bizler gurbetin yollarına düşmüştük babama kavusacaktık seviniyorduk bir yandanda vatandan ayrılacaktık sevinç ve vatandan ayrılmanın gerçeginin verdigi acı ikisini bir arada yasıyorduk.

Şaka gibiydi çocuktuk ve Almanyaya gidişimiz misafir olarak gidiyoruzda  geri gelecekmişiz gibi bir hisle yola çıktık taki almanyada babamın ikamet ettiği eve girinceye kadar  arabayla yapılan 3 gün yolculuk sonucunda eve girince anladıkki bu gelişin dönüşü yoktu olmadıda zaten artık yaşamımızı orada sürdürmeye başladık ama dogup büyüdüğümüz evimizi memleketimizi hiç unutamadık şimdiki aklım olsaydı eger bırakırmıydım vatanımı Rabbim kimseyi vatanından sevdiklerinden ayrı kalmanın acısını yaşatmasın.

Almanya Sohbet Almanya Chat

Almanya Sohbet Almanya Chat

Almanya Sohbet Almanya Chat

 

admin Aralık 10 2021

“Almanya Sohbet Almanya Chat” için 2 cevap

  1. bilkentli dedi ki:

    Avrupa sohbet,Avrupa Chat,Yurtdışı sohbet,Yurtdışı chat,Vatan Sohbet,Vatan Chat,Gurbet Sohbet,Gurbet chat,Almanya Sohbet Almanya Chat,Türkiye sohbet siteleri,Türkiye chat siteleri, muhabbetin.net arkadaşlık sitelerimiz Dünya genelinin muhabbet odası Türk insanının buluşma noktası.
    avrupa sohbet odası olarak bilinen almanya sohbet sitesi olarakda kullanılan avrupa sohbet odası huzurlu sohbetin adresi burası sohbet burada yaşanıyor avrupalı kızlarla sohbet sitesi mukenmel bir chat sitesi sizleri bu avrupa sohbet sitesine davet ediyorum https://www.muhabbetin.net gercek arkadaşlıkların yaşandıgı avrupa Sohbet sitesi burası

  2. aLeN dedi ki:

    gurbetcilerin buluşma mekanı avrupa sohbet odalarının en iyi Dünya muhabbet sitelerinin içindeki en seviyeli muhabbet odası https://www.muhabbetin.net hollanda sohbet siteleri avrupa chat kanalı hepsi Sohbet e dair ne arıyorsanız bu avrupa sohbet sitesinde bulabirilirsiniz.
    Muhabbetin chat odası turkiyede kurulmuş en iyi Sohbet sitesi ben sizleri vede tum gurbetci turkleri bu sohbet odasına davet ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright 2022 © Muhabbetin.Net Chat, Sohbet, Muhabbet Odaları Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım: QBilisim.Com

Sohbet Sohbet Odaları