Ankara Sohbet Ankara Chat| Muhabbetin.net-sohbet chat odaları mobil sohbet

Ankara Sohbet Ankara Chat

Ankara Sohbet Ankara Chat

admin     21-09-19     Chat, Genel, Muhabbet, Sohbet     Ankara Sohbet Ankara Chat     371 Defa Okundu

Ankara Sohbet Ankara Chat

Turkisch Chat,Türkiye Sohbet,Türkiye Chat,Ankara Sohbet Ankara Chat sayın Ankara halkı için hizmetimiz muhabbet arkadaşlık dostluk eglence oyun yarışma radyo dinlemek yani boş vakitlerinizi eglenceli hale getireceginiz tek adres muhabbetin.net sohbet chat sizler için her şeyin en güzelini sunuyor.

Sitemiz günün her saatinde istediginiz zaman gele bileceginiz gece gündüz aktif bir mekandır ve her zaman konuşabileceginiz insanlar sitemizde mevcuttur dünkü yazmış oldugum muhabbetin.net sehirler sohbet,muhabbetin.net sehirler chat konu baslıklı makalemizde belitmiştim bu günden itibaren site makalelerimizde Türkiyede yer alan illerin tamamına tanıtım yazılarımızı yazacagız.

İlk olarak bugün Ankara ilimizle başladık Türkiyenin baş kenti kalbi Ankara Vatanımızın her şehrinin güzel oldugu malum Ankarada bunların başında gelen güzel bir ilimiz ve özel bir ilimiz Ankara denildiginde büyük küçük hepimizin aklına gelen ilk ankarayı özel kılan Atamızın Anıtkabiri oluyor ilk oklu yıllarında ögreniyoruz Mustafa Kemal Atatürkü ve Anıt kabiri ve hepimizin gittigi okulların düzenlemiş oldugu geziler sayesinde Anıtkabiri ziyaret eder Ankarayı görme şansımız olur bu sayede belkide ilk okul caglarındayken ilk gördügümüz sehir ankaradır gerçekten her şeyiyle görülmeye deger illlerimiz arasında Ankara burada kısaca bu ilimizin baska özelliklerindende söz etmeden geçmeyelim.

Ankara Hakkında Kısa Bilgi

Ankara Türkiye Cumhuriyetinin başkenti, ikinci büyük şehri. Nüfus bakımından İstanbul’dan, yüzölçümü bakımından da Konya’dan sonra ikincidir. Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Aksaray ve Eskişehir arasında yer alır.İç Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Sakarya bölümünde yer alan Ankara ilinin merkez kenti’dir.

I. Dünya Savaşı sonrasında Osmanlı Devleti savaştan yenilgiyle ayrılınca; Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş Savaşı’nı başlatan en büyük adımı Ankara’da atmış, ilk ulusal meclis burada açılmış, Kurtuluş Savaşı Ankara’dan yönetilmiştir. Savaş sonucunda Türk Milleti bağımsızlığını tekrar kazanmış, 13 Ekim 1923’te Ankara yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olmuştur.

Ankara’nın büyük bölümünde karasal iklim hüküm sürer. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlıdır. İç Anadolu’dan gelen Karasal iklimin etkisi ile ilin orta ve güneyinde bozkırlar,Karadeniz’den gelen Karadeniz iklimi etkisi ile de kuzeyde ormanlar yaygındır. Ankara Türkiye’deki üç ana iklim tipinin de görüldüğü üç ilden biridir

Ankaranın ilçeleri Akyurt – Altındağ – Ayaş – Bala – Çankaya – Çubuk – Elmadağ – Etimesgut – Gölbaşı – Kalecik – Kazan – Keçiören – Mamak – Pursaklar – Sincan – Yenimahalle – Beypazarı – Çamlıdere – Evren – Güdül – Haymana – Kızılcahamam – Nallıhan – Polatlı – Şereflikoçhisar

Ankara Sohbet Ankara Chat

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Muhabbetin.Net

Sohbet Chat Sitemiz insanların muhabbet ve sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda Sohbet ederek ve sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuş Mobil Sohbet platformudur. Arkadaşlık Sitesi olarak kabul edilen Muhabbet sitesi sizlere daha iyi bir Sohbet Chat Muhabbet sitesi sunmak için hayata gecmiş olan Canlı Sohbet ortamıdır.

© Copyright 2020 - Sizin Sohbet Muhabbet siteniz Sizin Sohbet Chat odanız Tüm hakları saklıdır.

Tasarım: Sohbet Muhabbet
Sohbet | Chat | Muhabbet | Sohbet odaları | Sohbet chat | Mobil sohbet | Seviyeli Sohbet|